Mondena - plastová okna a dveře | Dřevěná eurookna - profil IV 78

Dřevěná eurookna - profil IV 78

NOVĚ DODÁVÁME DŘEVĚNÁ EUROOKNA ŠPIČKOVÉ KVALITY!

Materiál

Materiálem pro výrobu okna je třívrstvá (standardně) smrková lamela podélně nenapojovaná, vysušená na požadovanou vlhkost výroby - tím je zajištěna dostatečná pevnost v tlaku a tahu a zaručena tvarová stálost celého výrobku.

 

Zaoblený profil softline zaručuje vyšší životnost povrchové úpravy a tím i celého okna. V případě požadavku je možné dodat profil v provedení rustikal, který je nejčastěji vyžadován u památkově chráněných objektů.

 

Povrchová úprava

Povrchová úprava dřevěného profilu se provádní ve třech vrstvách (barva nebo lazura zn. SIKKENS):

  1. bezbarvá hloubková impregnace chránící proti modrání, houbám a hnilobě nanášená na dřevěný profil s následným mezibrusem pro zajištění stejnorodosti matariálu
  2. pigmentová impregnace (barevná)
  3. vysokotlaký nástřik s vysokou alasticitou a odolností proti povětrnostním vlivům i UV záření

Okna nabízíme v 10 základních lazurách imitujících různé dřeviny a dále v barvách dle vzorníku RAL.

Kování

  • celoobvodové kování Maco Multi Trend se zvýšenou bezpečností řady C standardně s dvěma IS uzavíracími body, s mikroventilací (dle možností kování), s pojistkou proti špatnému ovládání kliky
  • okenní kličky bezpečnostní Secustic zn. HOPPE dle výběru zákazníka
  • okapntice zn. Gutmann - křídlová chránící křídlo ve spodní, nejvíce namáhané části proti nepřiznivým povětrnostním vlivům; dále zaoblená rámová okapnice zajišťující odvod vody z křídla a rámu

Těsnění

Okna mají v křídle dvě celoobvodová pryžová těsnění značky PRIMO. Umístění těsnění v drážkách křídla společně s odpovídajícím tvarem (profilací) rámu zajištující dostatečné utěsnění spáry.

 

Zasklení

Okna jsou zasklena izolačním dvojsklem nebo trojsklem dle požadavku zákazníka. Sklo je osazeno v hlubší zasklívací drážce 23mm a zajištěno přesazenou zasklívací lištou. Tím se eliminují tepelné mosty a snižuje se rosný bod ve spodní části křídla.

  • při zasklení izolačním dvojsklem 24mm Ug=1,1 W/(m2.K) s meziskelním rámečkem TGI-W je celkový součinitel prostupu tepla Uw=1,1 W/(m2.K)
  • při zasklení izolačním trojsklem 40mm Ug=0,6 W/(m2.K) s meziskelním rámečkem TGI-W je celkový součinitel prostupu tepla Uw=0,81 W/(m2.K)